یکشنبه 3 تیر 1397

هذیان های یک ذهن درهم و برهم 10

   نوشته شده توسط: MRH    

"بازی کردن خر است"
-  روانشناسا میگن فقط 10 دقیقه بازی کردن در طول روز حدود 60 درصد نزدیکی زوجین رو بیشتر میکنه ...
-  پس یادت باشه پلی استیشن رو برا عروسیت تو لیست خریدهات بزاری
-  جلال تا حالا کم بازی کردیم ؟ کم بردیم و باختیم ؟

تو دبیرستان یه مدعی شاگرد اولی داشتیم اسمش علیرضا مدنی بود . از اون بچه اوتو کشیده ها که خیلی نمره براش اهمیت داشت . وقتی زنگای ورزش میرفتیم پینگ گنگ ، اونم میومد تو سالن نمازخونه . کلا هر کجا پای رقابت بود ، دور و بر من بود . میدونی چرا ؟
چون نمرات درسی من ازش بالاتر بود و توی پینگ پنگ هم نمیتونست شکستم بده . چهار سال شاگرد اول مدرسه بودم بدون اینکه در تلاش یا جنگ باشم با کسی . درس خونا نمراتشون رو باهم چک میکردن ، بعد از امتحان دور هم جمع میشدن و جوابایی که داده بودنو با هم چک میکردن و نمره احتمالیشونو پیش بینی میکردن ، با هم کل مینداختن و شرط میبستن .
ما که هیچ وقت تو جمعشون نبودیم رفقا و اطرافیانمون همه ته جدولی بودن ولی میدیدم یه بیست و پنج صدم ناقابل برای اونا چقدر قابل بود .
خلاصه که یجورایی یکه تاز شاگرد اولا بودم بدون اینکه تو جمعشون باشم . حتی با حسین زهدی که بعد من بود هم فقط سلام علیک داشتم . بدون هیچ رفاقتی .
همیشه کل انداختن با آدما برام بی معنا بوده . برای همین مدنی دوست داشت در رقابت با من باشه تا حسین زهدی . حتی تو سالن نمازخونه هم بجای اونکه بره با مهیار بازی کنه ، چسبیده بود به من . چون تو پینگ پنگ هم کل نداشتم . من کلا آدمی هستم که با کسی کل ندارم . یعنی خودم رو در رقابت با کسی نمیبینم . هیچوقت نخواستم برتر از دیگران باشم ، نمیخوام تو چشم باشم . آسه رفتم آسه اومدم گاهیم که گربه هه شاختم زده باهاش وارد فاز جنگ شدم . آرررره داداش !
من از بازی ای که برنده بازنده داشته باشه متنفرم .اما آدما به نسبت پیچیدگی های هزاره سومشون وارد بعد جدیدی از بازی با احساسات و عواطف هم شدن و این خودش به تنهایی کافیه برای به نابودی کشوندن تموم دنیا . مثل گاز منواکسید کربن آهسته خواب آلودت میکنه و به مرگ خاموش میکشوندت .

این جنس بازی دهنده ها ، باهات بازی میکنن ، حتی اگه تمایلی نداشته باشی و این کار رو جوری انجام میدن که روحت هم خبردار نمیشه و تلختر از این ، اینکه اونها بطور ناخودآگاه با دیگرون بازی میکنن . البته اینو لاله میگفت ولی من مشکوکم بهش ، دو- سه مورد رو تو حرفام شکار کرد ...
شاید آدما نمیدونن وقتی دیگران رو بازی میدن ، چه احساس بدی و چه گره کوری رو میندازن تو خلوت و آسودگی زندگی دیگران .

پینگ پنگ بازی کنین ،
سر شاگرد اولی دعوا کنین ،
ولی باهم بازی نکنین .


برچسب ها: رگ خواب ،