برنامه درکوچه باغ های بیقراری و هزاران خاطره بیاد ماندنی سبز ...
برنامه انتخابی من از این مجموعه ، آخرین آنها بنام " سوگلی و ابرام غزلخون " است .
لطفا در ادامه توضیحات تکمیلی ولینک دانلود را پیگیری کنید :


این برنامه رادیویی آخرین سری از مجموعه " در کوچه باغ های بیقراری " است که بنا بر دلایلی که ذکر خواهم کرد ، جزو انتخاب های من است .
مجموعه در کوچه باغ های بیقراری ، نوشته سرکار خانم هله پتگر است . که بعدها بصورت برنامه های رادیویی تدوین شد . تا جایی که اطلاع دارم کل این مجموعه ، در دوازده سی دی براساس دوازده ماه سال زمانبدنی شده بود که در هر ماه دوبرنامه برای شنیدن اختصاص داده شده بود . برنامه ها هم رنج زمانی ای بین 25 تا 35 دقیقه داشتند .
برنامه سوگلی و ابرام غزلخون ، هدیه ویژه ای بود بعد از پکیج فوق الذکر . بنابراین به تنهایی نیز استقلال خود را دارد . قصه جاهلی ( لوطی ) است که با همان زبان جاهلی ، قصه عاشق شدن خود را که منجر به عوض شدن خلقیاتش شده برای شنونده تعریف میکند .
زبان همانگونه که اشاره شد ، زبان لوطیان و جاهلان تهران قدیم است که بسیار بر ملاحت کار افزوده .
برنامه به گونه ای تدوین شده که یادآور برنامه شهر قصه بیژن مفید باشد اما در قالب مختص خودش . این روند در شروع که با قسمتی از شهر قصه شروع میشود و در انتها که با صدای بیژن مفید و سه تار ذوالفنون خاتمه مییابد ، به خوبی قابل تشخیص است .
5 ترانه منتشر نشده و یا کمیاب از : بنان و ایرج در این مجموعه به زیبایی و در جای خود استفاده شده  که قابل تحسین است . البته مزه پراکنی های مرتضی احمدی هم به رسم لوطیان و جاهلان در خلال آوازها بسیار شنیدنی است .
برخلاف کلیت پکیج که زمانی محدود دارد ، این برنامه بعنوان هدیه ویژه تقریبا یکساعت بطول میکشد که در دو بخش آماده شده . البته پیشنهاد بنده اینست که بعد از دانلود ، هردو تراک را به هم بچسبانید و یکی کنید .


بدلیل کمیاب بودن و یا نایاب بودن این برنامه رادیویی آنرا در دوقسمت با فرمت
MP3/64VBR با زمان کلی و تقریبی یکساعت و دو دقیقه و حجم کلی 22MB برای دانلود آماده کرده ام :

دانـــــــلود بخش اول

دانـــــــلود بخش دوم

برچسب ها: هله پتگر ، سوگلی و ابرام غزلخون ،