شنبه 30 مرداد 1389

لی لی لی لی حوضک

   نوشته شده توسط: MRH    نوع مطلب :برنامه های رادیویی یا تصویری ،


این قطعه انتخابی را تنها از این جهت آماده ارائه نموده ام که صدای بسیاری از گویندگان آنزمان که اکنون دوران کهولت خود را سپری میکنند ، یا بعضا به دیار باقی سفر نموده اند ، در این اثر آمده .
این صفحه در سال 1351 توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر گردیده  و از جمله کم ارزش ترین آثار در نوع خود است ، اما لا اقل برای این زمانه دارای ارزش آرشیوی است ، چرا که  بسیاری از آنان را که میشناسیم در این اثر نقشی از خود به یادگار گذاشته اند .

لی لی لی لی حوضک قصه جوجه کوچک شیطانی است که روزی توی حوض کوچک خانه می افتد ، مادر ( مرغه ) از حال میرود و بابای جوجه ( خروسه ) وقتی که میبیند به تنهایی نمیتواند جوجه را از آب در بیاورد از بز و غاز و زاغ و پیشی و... کمک میخواهد . آنها دست جمعی قایقی درست میکنند تا جوجه را از آب در بیاورند . راستی ، میتوانند ؟

هنرمندانی که به ایفای نقش پرداخته اند عبارتند از :

نیکو خردمند             قصه گو
پروین چهره نگار        مرغ
شیوا گورانی             جوجه
رضا بابک               خروس
علی اصغر عسگریان    زاغ
پیروز چهره نگار         غاز
ثریا قاسمی               گربه
بهزاد فراهانی            بزی

هرچند این اثر دارای ارزش محتوایی چندانی نیست ، اما دانلود آنرا تنها به دلیل حضور هنرمندان ذکر شده فوق ، به مجموعه داران پیشنهاد میکنم .
دانلود کنیـــــــد :


یک فایل صوتی در فرمت mp3/128 VBR همراه با چهار قطعه تصاویر مربوط به جلد صفحه در یک فایل به حجم 14.21 مگابایت ، زیپ شده

برچسب ها: نیکو خردمند ، پروین چهره نگار ، شیوا گورانی ، رضا بابک ، علی اصغر عسگریان ، پیروز چهره نگار ، ثریا قاسمی ، بهزاد فراهانی ، قدیمی ، صدا ، صفحه قدیمی ،